O hygienickém významu bidetu není třeba pochybovat, i když se mezi námi stále najdou tací, kteří dosud nevědí, k čemu tento nepostradatelný pomocník slouží. Pro ně snad jen ve zkratce: při použití bidetu se nežádoucí mikroorganismy odstraní z intimních míst lépe a šetrněji bidetovou sprchou než toaletním papírem a navíc se sníží riziko vzniku hemoroidů.
Jejich pomoc ocení především těhotné ženy, pacienti trpící tímto nepříjemným onemocněním, starší ženy ohrožené poklesem pánevního dna a lidé se sedavým zaměstnáním. Při pořizování bidetu dbejte na několik základních pravidel, které vám jeho použití přinejmenším usnadní a zpříjemní.
Osa bidetu by měla být minimálně 60 cm od osy klozetu. K bidetem se zpravidla instalují základní směšovací baterie, na trhu si však můžete vybrat i dražší baterie se sprškou směřující nahoru. Při volbě tvaru bidetu zohledňujte především pohodlí při mytí. Bidety jsou nabízeny většinou bez sedáku, proto volte spíše keramické výrobky se zaoblenými hranami, které podepřou stehna i hýždě mnohem pohodlněji než sice atraktivní, ale nepohodlné bidetové mísy. Protože se bidet používá většinou čelem ke stěně, zvažte také instalaci madla, které vám zejména v pozdějším věku usnadní vstávání a do té doby může posloužit jako držák na ručník.
Pokud o bidetu neuvažujete z důvodu obávané finanční náročnosti jeho pořízení, není nutné jej kvůli tomu zatracovat. Ceny bidetů začínají na necelých 2000 korunách a v případě předstěnových systémů jsou dostupné bidety kolem 4000 korun. I pro vás, kteří nevládnou v koupelně nebo toaletě prostorem existuje řešení: pořiďte si přídavnou spršku, která se instaluje přímo na klozetové mísu pod sedák. Tryska je do činnosti uvedena po stisknutí tlačítka po výkonu potřeby. Jiným, komfortnějším systémem, je bidetová deska, jejíž součástí bývá mimo jiné fén, který péči o intimní místa lidského těla zpříjemní.